fbpx

Fotowoltaika

Panel słoneczny to nie gadżet, to bardzo dobra inwestycja na lata. Po co przepłacać za prąd na polach kempingowych, czy też wypoczywać bez prądu?! Skoro można pokusić się na panel słoneczny, który stanowić będzie jednorazowy wydatek, a zapewni szereg udogodnień. Nieustanny dopływ prądu, oszczędność paliwa, czy też krótszy czas ładowania akumulatorów!

Na wielu forach internetowych znajduje się wiele podpowiedzi jak odpowiednio umocować panel do dachu przyczepy, czy kampera. Z doświadczenia wiemy, że niestety nie każdemu udaje się ten montaż. Nawiercone dziury, mimo uszczelnienia przeciekają. Źle dobrane kleje nie są w stanie utrzymać panelu. Błędne podłączenie solara do akumulatora (nieznajomość schematów) stwarzają problem w odpowiednim działaniu panelu.

Sam montaż stosuje się na uchwytach mocujących. Stosujemy specjalistyczne preparaty i kleje, które zapobiegają odklejeniu się panelu podczas jazdy. Elektryka zostaje poprowadzona w taki sposób, że jakiekolwiek dziury w dachu sprowadzone są do absolutnego minimum. Dodatkowo możliwy jest montaż regulatorów z oddzielnym wyświetlaczem, który umożliwi sterowanie systemem czy też, kontrolę naładowania akumulatora.

Należy również pamiętać o niezbędności akumulatora, który będzie gromadził energię. Z racji na to, iż na rynku jest kilka rodzajów akumulatorów o różniej pojemności, musi być on dobrze dobrany i dostosowany do danego panelu słonecznego, jak i zapotrzebowania na energię.

Wyróżnia się akumulatory kwasowe, głębokiego rozładowania, oraz żelowe. W takiej też kolejności określa się klasę akumulatora. Od wielu lat współpracujemy z Firmą Sznajder, którą z czystym sumieniem polecamy.

Dlatego też oferujemy profesjonalną obsługę montażu paneli w naszej firmie. Fachowe doradztwo  pracownika naszej firmy zapewni dobór odpowiedniego solara, gdyż dostosujemy go proporcjonalnie do urządzeń jakie posiada pojazd kempingowy oraz do wymagań klienta.

Poprzedni wpis
Bądźmy na bieżąco!
Następny wpis
Urządzenia grzewcze

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up