fbpx

Urządzenia grzewcze

Czy podróże pojazdami kempingowymi dotyczyć muszą ścisłego sezonu? Oczywiście, że nie. Wielu miłośników caravaningu widziana jest na trasach w ciągu całego roku. Dzieje  się tak dlatego, iż poza sezonem letnim, ceny w większości miejscach wypoczynkowych spadają. Zmniejsza się również ilość turystów, a nie każdy odnajduje wypoczynek w tłumach.. Nie mniej jednak podróżując czy to latem, czy wiosną niezbędne jest urządzenie grzewcze.

Podczas zakupu pojazdu kempingowego warto zainteresować się w jakim stanie oraz w jaki sposób działa urządzenie grzewcze. Gdyż jest to niesamowicie ważne dla naszego bezpieczeństwa.

W zależności od przeznaczenia wyróżniamy:

– ogrzewanie postojowe,

– ogrzewanie elektryczne,

– ogrzewanie gazowe.

Ogrzewanie postojowe, czyli wodne ogrzewanie WEBASTO i suche ogrzewanie WEBASTO. Umożliwia w szybkim tempie nagrzać wnętrze pojazdu, czyli do 20-25 °C  oraz silnik do około 60 °C, rozprowadzając ciepło poprzez nagrzewnicę pojazdu.

Ogrzewanie elektryczne, to wszelkiego typu dodatkowe urządzenia termowentylatory, jak np., farelki. KTÓRYCH NIE POLECAMY! GDYŻ GROŻĄ POŻAREM!

Ogrzewanie gazowe, czyli posiadanie odpowiedniej instalacji gazowej, a także butli gazowej.

I o tym teraz mowa.

Ogrzewanie gazowe jest najbardziej popularnym ogrzewaniem w pojazdach kempingowych. Ich działanie sprawia, że bardzo szybko potrafią nagrzać wnętrze, a ich sprawdzalność jest niemal niezastąpiona. Powietrze, które wytworzone zostaje w piecu wydobywa się do wnętrza dzięki dmuchawom.

Urządzenie grzewcze koniecznie musi być dostosowane indywidualnie nie tylko do sposobu używania pojazdu, ale także do jego rozmiarów. Zrozumiałym więc jest, że mniejszy pojazd wymaga mniejszego piecyka, większy zaś większego.

W swojej ofercie posiadamy piecyki gazowe, marki TRUMA. Jednym z nich jest piecyk Truma S5004, który przyjemnie emituje ciepło. Posiada mocne dmuchawy z funkcja „Boost”, które dbają o szybkie ogrzanie wnętrza przyczepy. Jest to w 95% wydajna energetycznie i ekologiczna technika grzewcza. Piecyk posiada elegancki wygląd dopasowany do mebli w nowoczesnej przyczepie kempingowej, a jego płaska obudowa zajmuje minimalną ilość miejsca wewnątrz przyczep.

Dodać należy, że w pojeździe można mieć również ciepłą wodę. Istnieje bowiem również ogrzewanie gazowe wody i powietrza Truma Combi 4 E CP. Charakteryzuje się niezwykle niskim zużyciem gazu. Czas nagrzewania jest zaskakująco krótki, a kąpiel pod prysznicem może trwać długie chwile.  Podgrzewanie wody możliwe jest za pomocą zamontowanego bojlera.

Podsumowując, ogrzewanie jest niesamowicie ważnym elementem pojazdu kempingowego. Zatem z należytą starannością należy dbać o jego prawidłowe działania, aby nie narażać własnego bezpieczeństwa.

Z racji na to, iż zajmujemy się serwisem piecyków gazowych zamieszczamy zdjęcia, które przedstawiają w jakim stanie można spotkać piecyki gazowe.

Miejmy nadzieję, iż będzie to przestroga dla wszystkich użytkowników.

Poprzedni wpis
Fotowoltaika
Następny wpis
Wygoda to podstawa!

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up