fbpx

Pneumatyczne poziomowanie

Każdy użytkownik kampera, czy też przyczepy kempingowej powinien posiadać wiedzę na temat poziomowania tychże pojazdów. Poziomowanie to nieodłączny element każdej podróży. Podczas każdorazowego postoju na nowym miejscu/polu kempingowym powinien odbyć się proces dostosowania pojazdu do nawierzchni.

Bywają pola kempingowe, które wydawać by się mogło są idealnie proste, lecz należy mieć na uwadze, iż może być to mylne spojrzenie. Często te miejsca i tak posiadają pewny świadomie utworzony kąt nachylenia z racji na to, iż ma to na celu umożliwienie odpływu wody.

Każda kilkucentymetrowa nierówność jest dyskomfortem. Niewypoziomowany pojazd będzie się chwiał podczas chodzenia, kąpania, gotowania, a nawet spania. I w takiej sytuacji użytkownik nigdy nie dozna uroku wypoczywania w kempingach.

Dlatego też nasza firma, transportując przyczepę czy też kampera, dodatkowo świadczy usługi poziomowania, aby każdy użytkownik mógł w pełni cieszyć się wypoczynkiem.

Istnieje wiele metod.

  1. Poziomowanie ręczne. Czyli opuszczanie ręczne łapy.
  2. Poziomowanie za pomocą klinów.
  3. Poziomowanie pneumatyczne.

Dwie pierwsze metody wykonywane samodzielnie są pracochłonne i mogą okazać się nie do końca skuteczne. Natomiast poziomowanie pneumatyczne, to bardzo przyjemne, a zarazem szybkie w wykonaniu zajęcie. I o tym teraz mowa.

Poziomowanie pneumatyczne, to najnowsza i najefektywniejsza metoda odpowiedniego ustawienia kempingu. Nasza Firma zajmuje się profesjonalnym montażem takich urządzeń. Poniżej przykład.

Filmik poniżej przedstawia zamontowany kompletny zestaw pneumatyczny.

Aby dostosować pojazd do nierównej nawierzchni, system umożliwia regulację każdej ze stron pojazdu z osobna. Dla zobrazowania na filmiku przedstawiono sytuację, w której system wyczuł nierówność przodu oraz tyłu prawej strony – miejsca oznaczone pomarańczowymi kropkami.

Zdjęcia przedstawiają zamontowane podpory, które mają swoje miejsce w ramie pojazdu. Zasilane są one pompą hydrauliczną. Dzięki czemu skutecznie radzą sobie z uniesieniem kilkutonowego pojazdu.

System ten potrafi bardzo dokładnie wypoziomować przyczepę. Wyczuwa bowiem każdą 1,2,3 centymetrową nierówność. I co ważniejsze poziomowanie odbywa się za pomocą pilota. Istnieje również opcja, zainstalowania odpowiedniej aplikacji w telefonie/tablecie. I wówczas poziomowanie odbywać się może przy pomocy telefonu.

Użytkownicy posiadający system pneumatycznego poziomowania mogą zapomnieć o chwiejącym się pojeździe!!

Jeszcze jednym plusem z posiadania tego systemu jest zimowanie pojazdu. Bezproblemowo można unieść pojazd, aby nie deformować opon podczas dłuższego postoju.

A także może mieć swoje zastosowanie podczas wymiany opony, czy też założenie łańcuchów śniegowych.

W tym miejscu należy tez dodać, iż w przyczepach sprawa ma się nieco inaczej. Z racji na to, że unoszenie przyczepy na tzw. „łapach” może zakończyć się załamaniem, montaż urządzenia pneumatycznego jest inny. A mianowicie – urządzenie składa się z 4 podpór, które są montowane w fabrycznie wskazane miejsca, oraz 2 podpory dodatkowe zamontowane przy osi.

Sposobów poziomowania jest tyle, ile jest użytkowników pojazdów. Ale czy każde z nich jest odpowiednie. Niestety nie. Zobaczmy sami.

W ten sposób nie poziomujemy!

Poprzedni wpis
Gadżety, czy może podstawowe akcesoria?
Następny wpis
Bezcen w podróży!

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up