fbpx

Bezcen w podróży!

Pozostawienie swojego cennego pojazdu rekreacyjnego z pewnością nie jednemu urlopowiczowi stwarza trudność. Wiadomą sprawą jest, że każdy dba o swój dorobek, ale ryzyko narażenia na włamania, kradzieże niestety zawsze istnieje. Dlatego mamy na to sposób. 

Istnieją na rynku zabezpieczenia mechaniczne:

– blokady antykradzieżowe, kliny, które uniemożliwią przesunięcie przyczep,

– zamki antywłamaniowe,

– zabezpieczenie zaczepu.

Lecz najskuteczniejsze są zabezpieczenia elektroniczne! Alarm antywłamaniowy to z pewnością najlepszy system zabezpieczeń. W bardzo szybkim tempie powiadomi właściciela o próbie włamania. Kilka elementów:  centrala alarmowa, urządzenie sterujące, czujki i sygnalizatory, a także telefon/komputer – dają możliwość monitorowania pojazdu całą dobę.

 Urządzenia montowane są głównie we wnętrzu przyczepy. Jednak czujki znajdują się również poza wnętrzem. System po zarejestrowaniu osoby obcej w pojeździe zawiadamia właścicieli poprzez sygnał, światło oraz wiadomość sms. Sterowanie systemem odbywa się przy pomocy klawiatury centralki, pilota oraz telefonu.

Zabezpieczenie pojazdu może odbywać się w na dwa sposoby.

1. Strefa dzień. Czujniki ruchu i wstrząsu zostają włączone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu kempingowego.

2. Strefa noc. Czujniki ruchu i wstrząsu, wewnątrz pojazdu zostają wyłączone, aby możliwe było korzystanie z pojazdu kempingowego.

Dodatkowo można zamontować kamerę do przedsionka, która przy włamaniu do przedsionka zrobi zdjęcie włamywaczowi. Istnieje również możliwość ustawienia kamerki np. na zatokę, co umożliwi podgląd do aktualnej pogody w miejscu postoju.

Pamiętajmy o tym, aby tuż przed wyjazdem zabezpieczyć swoje pojazdy. Elektroniczny system antywłamaniowy w 100% przechytrzy włamywacza!

Poprzedni wpis
Pneumatyczne poziomowanie
Następny wpis
Nowy Brillant już na Helu!

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up