fbpx

Bezcen w podróży!

Pozostawienie swojego cennego pojazdu rekreacyjnego z pewnością nie jednemu urlopowiczowi stwarza trudność. Wiadomą sprawą jest, że każdy dba o swój dorobek, ale ryzyko narażenia na włamania, kradzieże niestety zawsze istnieje. Dlatego mamy na to sposób. 

Istnieją na rynku zabezpieczenia mechaniczne:

– blokady antykradzieżowe, kliny, które uniemożliwią przesunięcie przyczep,

– zamki antywłamaniowe,

– zabezpieczenie zaczepu.

Lecz najskuteczniejsze są zabezpieczenia elektroniczne! Alarm antywłamaniowy to z pewnością najlepszy system zabezpieczeń. W bardzo szybkim tempie powiadomi właściciela o próbie włamania. Kilka elementów:  centrala alarmowa, urządzenie sterujące, czujki i sygnalizatory, a także telefon/komputer – dają możliwość monitorowania pojazdu całą dobę.

 Urządzenia montowane są głównie we wnętrzu przyczepy. Jednak czujki znajdują się również poza wnętrzem. System po zarejestrowaniu osoby obcej w pojeździe zawiadamia właścicieli poprzez sygnał, światło oraz wiadomość sms. Sterowanie systemem odbywa się przy pomocy klawiatury centralki, pilota oraz telefonu.

Zabezpieczenie pojazdu może odbywać się w na dwa sposoby.

1. Strefa dzień. Czujniki ruchu i wstrząsu zostają włączone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu kempingowego.

2. Strefa noc. Czujniki ruchu i wstrząsu, wewnątrz pojazdu zostają wyłączone, aby możliwe było korzystanie z pojazdu kempingowego.

Dodatkowo można zamontować kamerę do przedsionka, która przy włamaniu do przedsionka zrobi zdjęcie włamywaczowi. Istnieje również możliwość ustawienia kamerki np. na zatokę, co umożliwi podgląd do aktualnej pogody w miejscu postoju.

Pamiętajmy o tym, aby tuż przed wyjazdem zabezpieczyć swoje pojazdy. Elektroniczny system antywłamaniowy w 100% przechytrzy włamywacza!

Poprzedni wpis
Pneumatyczne poziomowanie
Następny wpis
Nowy Brillant już na Helu!

Related Posts

Brak wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu