fbpx

Awaryjny system ATC AL-KO

Zarzuca Tobą? Ślizgasz się? Wężykujesz? Oto recepta dla Ciebie!

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył niebezpiecznej sytuacji podczas jazdy z przyczepą wie, że przyczepy użytkowe i kempingowe przy wyższych prędkościach reagują niezwykle wrażliwie – i wie, jakie zagrożenie to stwarza.

Nawet niewielkie manewry przy wymijaniu, wiatr boczny na mostach lub napór wiatru podczas wyprzedzania ciężarówek mogą szybko doprowadzić do kołysania przyczepy.

System ATC AL-KO Trailer Control skutecznie temu przeciwdziała!

System ATC sprzedał się już w 125 000 egzemplarzy i stanowi nasz osobisty wkład w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Dlaczego warto?

Czujniki reagują nawet na niewielkie przyspieszenia poprzeczne. System reaguje automatycznie, a kierowca w ogóle nie odczuwa tej korekcji. Dzięki łagodnemu hamowaniu przyczepa automatycznie powraca na właściwy tor.

Dobrze widoczna zielona dioda sygnalizuje już przy uruchomieniu pełną sprawność systemu awaryjnego. Brak konieczności dopasowywania do pojazdu holującego lub przyczepy kempingowej. Wskaźnik bezpieczeństwa na desce rozdzielczej na bieżąco informuje kierowcę o stanie pracy systemu ATC.

NOWOŚĆ: Wyświetlacz ATC

Automatyczny test działania przy podłączaniu przyczepy!

Podsumowując:

System działa automatycznie w każdej sytuacji, kiedy wyczuje niebezpieczny poziom. Jest to kilka sekund, a nasz zestaw znów znajdzie się w bezpiecznym, a zarazem prawidłowym poziomie jazdy.

Poprzedni wpis
Przedsionki
Następny wpis
Mover – urządzenie manewrowe

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up