fbpx

Przedsionki

Przedsionki są dodatkowym elementem wyposażenia przyczep kempingowych. Jednak wielu z nas traktuje je za podstawowe wyposażenie i nie wyobraża sobie bez niego wypoczynku.

Dlaczego tak jest? Otóż posiadanie przedsionka przynosi wiele zalet. Chroni przed słońcem, wiatrem, deszczem ale i również umożliwia powstanie „tarasu”- dodatkowego miejsca, w którym można postawić meble kempingowe i cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Co więcej, na polach kempingowych, gdzie wkoło pełno sąsiadujących pojazdów kempingowych – przedsionek daje możliwość odgrodzenia się od wszystkich i zapewnienie sobie nieco więcej prywatności.

Poniżej galeria kilkunastu przedsionków, które zostały rozstawione przez naszych pracowników.  

Co warto wiedzieć o przedsionkach?

1. Rozmiar przedsionka

Przyczepy kempingowe mają różne rozmiary więc i przedsionki mające do nich pasować są różne. Aby odpowiednio dobrać przedsionek do swojej przyczepy, należy dobrać jego rozmiar do tzw. obwodu przyczepy. Czym on jest? To długość mierzona wzdłuż listwy keder (szyna, w którą wsuwamy przedsionek), znajdującej się na boku przyczepy. Co ważne mierzyć należy od podłoża do podłoża, a NIE od początku listwy do jej końca. Wszak przedsionek po rozłożeniu sięga nam do ziemi, a nie do końca listwy. Na zdjęciu obok zaprezentowany jest sposób mierzenia obwodu przyczepy (czerwona linia).

2. Głębokość przedsionka

Głębokość określana przez niektórych mylnie jego szerokością waha się od 240 do 400 cm. Standardowym rozmiarem jest 250. Niektórzy producenci jednak jako podstawowy model traktują 240 cm. Jest to ważny element przy wyborze przedsionka z dwóch powodów: dostępnego miejsca i ceny.

3. Marka przedsionka

Na rynku funkcjonuje wiele firmy produkujących przedsionki. Różnią się one jakością wykonania, technicznymi rozwiązaniami, kolorystyką, zastosowanym materiałem, trwałością, modułami czy wreszcie ceną. Przy wyborze marki przedsionka warto zastanowić się przede wszystkim nad tym jaki budżet chcemy przeznaczyć na jego zakup. Mając na uwadze, że jest to inwestycja, która ma Nam służyć przez lata.
My wybraliśmy dla Państwa kilka propozycji, z każdej półki cenowej:

-> Goldcamp,

-> Güsto,

-> Isabella.

4. Rodzaj stelaża

Podstawowy to ten złożony z rurek stalowych o średnicy ok. 25mm. Stelaże te są jednak dość ciężkie, dlatego większość producentów proponuje stelaże lżejsze, wykonane z aluminium lub włókna szklanego. Podobnie jest z grubością średnicy – możemy wybrać solidniejsze rurki np. 28mm. W przypadku głębokich przedsionków mocniejsze stelaże są obowiązkowe. Przy wyborze stelaża istotne też są mocowania. Podstawowe tzw. „motylki” łączące rurki poprzez dokręcenie śrubki, można zastąpić szybko-złączkami na zacisk, rożnie nazywanymi, w zależności od producenta.

5. Podłoga

NIE stanowi ona wyposażenia przedsionka, dlatego przy zakupie namiotu warto pomyśleć o wykładzinie, która pozwoli Nam bezproblemowo użytkować przestrzeń.

6. Wyposażenie dodatkowe
Dodatki

Elementy te nie przychodzą na myśl w pierwszej kolejności, ale w czasie użytkowania okazują się być niezbędne.

 • dodatkowy namiot sypialniany w środku,
 • tzw dobudówka np. rowery lub deskę do surfingu,
 • pasy przeciwsztormowe,
 • dodatkowy zestaw śledzi,
 • przedłużenie namiotu z przodu (tzw. weranda, patio lub balkon),
 • fartuch osłaniający przestrzeń między przyczepą, a ziemią oraz koło.
Akcesoria
 • organizery,
 • szafki kempingowe,
 • kuchnie turystyczne,
 • krzesła,
 • leżaki,
 • dodatkowe lampy przedsionkowe,
 • sprzęt pomocny przy rozstawianiu przedsionka.
Poprzedni wpis
Czy wszyscy kamperowicze przygotowani już do sezonu?
Następny wpis
Awaryjny system ATC AL-KO

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up