fbpx

Pogromca kempingów

Chyba każdemu miłośnikowi karawaningu znany jest temat okienka dachowego. Niby sprawa błaha, a jednak…

Okienko dachowe jest niezwykle ważne. Po pierwsze umożliwia promieniom słonecznym oświetlenie przyczepy, a także – dzięki uchyleniu możemy cieszyć się świeżym powietrzem.

Okienko musi być umieszczone w miejsce odpowiednio przygotowane – wyczyszczone i odtłuszczone. Pamiętajmy, że najważniejsza jest przyczepność! Powinno mieć odpowiedni rozmiar, odpowiednią uszczelkę oraz odpowiednie środki, które zapewnią izolację.

Niejednokrotnie na nasz serwis trafiają przyczepy z wszelkiego typu usterkami okienka.

1. Całkowite oderwanie okienka dachowego.

2. Pęknięcie okienka dachowego.

3. Wyłamanie pokrętła, uchwytu.

W naszym sklepie bez problemu znaleźć można okienka Dometic, Fiamma. A także wszelkie niezbędne rzeczy do jego montażu, jak uszczelka, uchwyty, moskitiery.

Bardzo ważny jest fakt, że okienka nie mają dożywotniej gwarancji. Jak każda rzecz mechaniczna – z czasem po prostu się zużywa. Oczywiście zależne jest to od eksploatacji  właścicieli. W tym miejscu należy przypomnieć o tym, by na czas jazdy zadbać o to, by okienka były prawidłowo zamknięte. NIGDY WIETRZENIE POJAZDU NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA PODCZAS JAZDY! Najczęściej kończy się to wyrwaniem okienka.

Podobna sytuacja może mieć miejsce w wietrzne, porywiste dni – nawet gdy przyczepa ulokowana jest na polu kempingowym.

Poniżej przedstawione zostały zdjęcia z profesjonalnego montażu wyrwanego okienka dachowego.

Na koniec dodać należy, iż aktualnie bardzo ciężko jest zdobyć okienka do starszych przyczep. Niestety XXI wiek wprowadza wciąż nowe artykuły, w związku z czym odchodzi się od produkcji i sprzedaży produktów do starych modeli przyczep. Dlatego zważywszy na powyższe – przestrzegajmy zasad użytkowania przyczep, aby uniknąć niemiłych zdarzeń!   �+� ��

Poprzedni wpis
Wygoda to podstawa!
Następny wpis
Dla każdego miłośnika motoryzacji!

Related Posts

Brak wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu