fbpx

Pogromca kempingów

Chyba każdemu miłośnikowi karawaningu znany jest temat okienka dachowego. Niby sprawa błaha, a jednak…

Okienko dachowe jest niezwykle ważne. Po pierwsze umożliwia promieniom słonecznym oświetlenie przyczepy, a także – dzięki uchyleniu możemy cieszyć się świeżym powietrzem.

Okienko musi być umieszczone w miejsce odpowiednio przygotowane – wyczyszczone i odtłuszczone. Pamiętajmy, że najważniejsza jest przyczepność! Powinno mieć odpowiedni rozmiar, odpowiednią uszczelkę oraz odpowiednie środki, które zapewnią izolację.

Niejednokrotnie na nasz serwis trafiają przyczepy z wszelkiego typu usterkami okienka.

1. Całkowite oderwanie okienka dachowego.

2. Pęknięcie okienka dachowego.

3. Wyłamanie pokrętła, uchwytu.

W naszym sklepie bez problemu znaleźć można okienka Dometic, Fiamma. A także wszelkie niezbędne rzeczy do jego montażu, jak uszczelka, uchwyty, moskitiery.

Bardzo ważny jest fakt, że okienka nie mają dożywotniej gwarancji. Jak każda rzecz mechaniczna – z czasem po prostu się zużywa. Oczywiście zależne jest to od eksploatacji  właścicieli. W tym miejscu należy przypomnieć o tym, by na czas jazdy zadbać o to, by okienka były prawidłowo zamknięte. NIGDY WIETRZENIE POJAZDU NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA PODCZAS JAZDY! Najczęściej kończy się to wyrwaniem okienka.

Podobna sytuacja może mieć miejsce w wietrzne, porywiste dni – nawet gdy przyczepa ulokowana jest na polu kempingowym.

Poniżej przedstawione zostały zdjęcia z profesjonalnego montażu wyrwanego okienka dachowego.

Na koniec dodać należy, iż aktualnie bardzo ciężko jest zdobyć okienka do starszych przyczep. Niestety XXI wiek wprowadza wciąż nowe artykuły, w związku z czym odchodzi się od produkcji i sprzedaży produktów do starych modeli przyczep. Dlatego zważywszy na powyższe – przestrzegajmy zasad użytkowania przyczep, aby uniknąć niemiłych zdarzeń!   �+� ��

Poprzedni wpis
Wygoda to podstawa!
Następny wpis
Dla każdego miłośnika motoryzacji!

Related Posts

Brak wyników.
keyboard_arrow_up